ME v ručnom kosení v Slovinsku

Najbližší víkend (28.-30.7.2023) sa uskutočnia Majstrovstvá Európy v ručnom kosení, ktoré bude tentokrát organizovať Slovinsko. Budú sa konať v dedinke Moravče, neďaleko hlavného mesta Ľubľana. Jedenásťčlenná výprava zo Slovenského koseckého spolku bude reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Európy už po štvrtýkrát.

Tentokrát budú Slovensko reprezentovať kosci v týchto kategóriách:

  • deti do 14 rokov: Hugo Majerský,
  • ženy: Alexandra Majerská st.,
  • muži: Rudolf Kluchťák, Štefan Mjartan a Marek Hedvigy.

VÝSLEDKY ME V RUČNOM KOSENÍ V SLOVINSKU

  • kategória deti do 14 rokov: Hugo Majerský obsadil 6. miesto z ôsmich detí. Veľmi obstojne zakosil, čím sa mu podarilo prekonať 2 deti.
  • kategória ženy: Alexandra Majerská obsadila 14. miesto z 30 žien. Jej parádny výkon nám zabezpečil ďalšiu miestenku pre ženy v nasledujúcich ME.
  • kategória muži: Marek Hedvigy sa umiestnil na 47. mieste, Rudolf Kluchťák na 55. mieste a Stefan Mjartan na 63. mieste z 65. koscov.

Štefan zvolil stratégiu kosiť s 90tkou kosou no i tak bolo veľmi ťažké dosiahnuť pekný pokos. Podarilo sa mu ale prekosiť dvoch koscov. Rudo s Marekom si vyžrebovali o niečo lepšiu kvalitu trávy ale i tak sa veľmi vytrápili a nevedeli nájsť recept na kvalitný pokos.

Pozitívom je, že už nás všetky hlavné krajiny berú ako rovnocenného partnera. Na najbližšie ME 2025, ktoré sa budú konať v Nemecku (14.-17.8.2023), máme zabezpečené 3 miestenky pre deti do 14 rokov, 2 miestenky pre ženy a 3 miestenky pre chlapov.

Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť takejto skvelej akcie.

sk_SKSlovak
Návrat hore