Majstrovstvá Slovenska v ručnom kosení v Pohorelej

Vyhlásenie na poukázanie 2 % z daní - editovateľné tlačivo na stiahnutie vo formáte .pdf

Zlet je z dôvodu aktuálnej situácie Corona vírusu zrušený!

Vážení priatelia,
ak by ste chceli podporiť aktivity Slovenského koseckého spolku, môžete tak urobiť o.i. finančným darom, venovať nám 2% z dane v období, kedy podávate daňové priznanie. Vaše 2 % nie sú sumou navyše, sú časťou Vášho povinného odvodu. Svojim rozhodnutím ich len presmerujete na zmysluplný účel – Slovenskému koseckému spolku. Darovaním 2% z Vašich daní podporíte aktivity zamerané na záchranu kultúrneho dedičstva a záchranu prírody – zelených stráni na Slovensku.

Darujte organizácii Slovenský kosecký spolok 2% z dane:
Adresa: Hlavná 14, 08221 Veľký Šariš
IČO: 45025118
Právna forma: Občianske združenie
IBAN číslo účtu: SK31090000000­00304915744 / kód banky: 0900 (Slovenská sporiteľňa , a.s.)
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Cieľom združenia je ochrana a rozvoj prírodného, historického a kultúrneho dedičstva a rozvoj vidieckeho turizmu.

Sviatok na Kopcovém

Skončená kosecká liga umožnila viacerým koscom vybrať si dovolenku, alebo oddych od kosy.Tí, čo si od kosy oddych nedopriali, nebanujú. Zažili niečo, v čo už ani nedúfali, niečo na čo si spomínali len matne.

čítať viac

Jesenný kosecký zlet

19. novembra 2016 sa v Kráľovej Lehote konal členský zlet Slovenského koseckého spolku za účasti 43 členov. Program otvoril s malým meškaním staršina SKOS-u Miroslav Ledecký (dolniaci sa kochali vodnou nádržou Čierny Váh) a zároveň predložil návrh programu rokovania…

zobraziť viac

Kosecká sezóna začína

Jar 2014. Aj ona potvrdila, že dopad klimatických zmien je nezvrátiteľný. Niekedy platilo, že „Na Ďura tráva zo zeme beží“, ale dnes je to trochu ináč. Aj v tomto roku bola vegetácia urýchlená. Tráva sa zazelenala skôr, fenologický vývoj bol rýchlejší a kosiť sa bude teda taktiež skôr.

zobraziť viac

© 2020 – SKoS